Chcesz podarować dziecku telefon? O to powinieneś zadbać!

Badania pokazują, że coraz młodsze dzieci mają smartfony. Nie jest to pozbawione sensu, albowiem jako rodzic często chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się Twoja pociecha, gdy na przykład nie wraca prosto ze szkoły do domu. Telefon pozwala dziecku szybko skontaktować się z mamą czy tatą, dzięki czemu nie musicie się o nie martwić. Często można zatem powiedzieć, że dziecko dostaje smartfona z troski rodziców o jego bezpieczeństwo. Na jakie cechy telefonu zwrócić uwagę, aby dobrze sprawdził się w tej roli?

Łatwość obsługi

Dzieci bardzo szybko się uczą, niemniej jednak postaraj się, aby telefon dla Twojej pociechy był łatwy w obsłudze. Zaoszczędzi jej to wiele trudu. Ty zaś będziesz spokojny, wiedząc, że na pewno poradzi sobie z nawiązaniem połączenia z Tobą, drugim rodzicem czy babcią. Dziecko będzie mogło powiadomić Cię, kiedy na przykład spóźni się autobus wycieczkowy, który miał odwieźć klasę do domu. Będziesz wiedział, że nic złego się nie stało. Poza tym na przykład wygodne, rozsuwane telefony Samsung mogą przydać się dzieciom na co dzień. Kiedy tylko będziesz chciał skontaktować się z dzieckiem albo ono z Tobą, będzie taka możliwość. Siedząc w pracy, będziesz mógł dowiedzieć się, czy Twoja pociecha wróciła już sama do domu ze szkoły. Taki telefon może niekiedy przyspieszyć usamodzielnianie się Twojego dziecka. Będzie bowiem wiedziało, że w razie, gdyby bało się siedzieć samo w domu, to może na przykład zadzwonić do babci. Dzięki takiej „asekuracji” prawdopodobnie chętniej zacznie robić różne rzeczy samemu.

Wytrzymała bateria

Kolejna cecha, którą powinien posiadać telefon dla dziecka, to wytrzymała bateria. Jaki pożytek mielibyście z ciągle rozładowanego smartfona? Zapewne żaden, lepiej więc zadbać, aby Twoja pociecha miała urządzenie, które nie będzie tracić energii zbyt szybko. To oszczędzi jej stresów, na przykład podczas całodziennej wycieczki. Twój syn czy córka będą wiedzieli, że po naładowaniu w domu, telefon wytrzyma do wieczora.

Bezawaryjność modelu

Ważna jest także bezawaryjność urządzenia. Ta kwestia ma znaczenie szczególnie wtedy, kiedy planujesz dać dziecku używany telefon. Po dłuższym czasie wykorzystywania sprzęt może bowiem łatwiej zdradzać braki. Jeśli chcesz przekazać dziecku swoje stare urządzenie, to przypomnij sobie, czy nie było z nim jakichś problemów. Warto też poczytać w Internecie na temat konkretnych modeli telefonów. Ludzie chętnie dzielą się swoimi opiniami z użytkowania sprzętu. Możesz znaleźć je na przykład na różnych forach internetowych czy blogach.

Akcesoria ochronne

Kiedy już będziesz mieć telefon dla dziecka, zadbaj o niego. Ochrona Samsunga czy innego urządzenia jest bardzo ważna, tym bardziej, że maluchom znacznie częściej niż dorosłym zdarza się coś upuścić. Jeśli użyjesz szkło hartowane Samsung na pewno będzie bezpieczny. Możesz także sprawić dziecku wygodne etui, które świetnie ochroni obudowę telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *