Szkło hartowane – co warto o nim wiedzieć?

Są takie akcesoria do telefonu, o których nie można zapominać. Bez wahania dołączylibyśmy do nich szkło hartowane. Jest to bowiem produkt, który zapewnia ochronę wielu urządzeniom elektronicznym: nie tylko smartfonom, ale również tabletom. Jeśli chcesz korzystać ze swojego sprzętu jak najdłużej, to nie oszczędzaj na jego zabezpieczeniach.

Szkło hartowane – różny poziom twardości

Kiedy będziesz wybierał swój produkt, musisz zwrócić uwagę na jego poziom twardości. Według skali Mohsa istnieje dziesięć różnych stopni tej zmiennej. Szkło hartowane używane najczęściej do ochrony telefonów czy tabletów to produkt oznaczony symbolem 9H. Takiego towaru właśnie powinieneś szukać. Niech nie skusi Cię niska cena szkła hartowanego o mniejszej twardości. Taki produkt nie będzie dostatecznie odporny na zniszczenia mechaniczne. Szybko będziesz musiał go wymienić, a też nie wiadomo, czy przy upadku nie ucierpi czasami Twoje urządzenie. Nie jest to więc żadna oszczędność pieniędzy, wręcz przeciwnie – może skończyć się uszkodzeniem ulubionego telefonu. Lepiej nie sprawdzaj możliwości miększych akcesoriów i kup od razu szkło hartowane 9H.

Zastosowanie szkła hartowanego

Ze względu na swoje właściwości, takie jak odporność na zniszczenia mechaniczne czy wytrzymałość termiczna, szkło hartowane stosuje się w wielu różnych dziedzinach. Nie jest to tylko świetna ochrona Samsunga, ale również element wielu konstrukcji budowlanych. Szkło hartowane wykorzystuje się w biurach, kabinach prysznicowych. Robi się z niego półki, blaty oraz szklane drzwi i meble. Jest też stosowane w roli szyb samochodowych. Użycie tego surowca w tak wielu miejscach, w których bardzo ważna jest trwałość i wytrzymałość, powinno utwierdzić Cię w tym, że jest on najlepszy dla ochrony Twojego telefonu albo tabletu.

Szkło hartowane a folia ochronna

Warto wspomnieć jeszcze o folii ochronnej. Czasami może się wydawać, że wystarczy na wyświetlacz nakleić właśnie ją. Tymczasem folia jest znacznie mniej twarda od szkła hartowanego. Często wykonuje się ją z poliwęglanu i produkt ten charakteryzuje niezła elastyczność. Folia nie jest jednak w stanie ochronić telefonu przed zniszczeniem na skutek uderzenia. Znacznie łatwiej ją też porysować. Mimo faktu, że taka folia na telefony Samsung czy inne urządzenia jest przeważnie sporo tańsza od szkła hartowanego, nie zalecamy więc jej stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *