Telefon szybko Ci się rozładowuje. Co możesz z tym zrobić?

Dzisiejszy telefon to stanowczo nie to samo, co pod tym pojęciem rozumieli nasi rodzice. Jeszcze dziesięć lat temu urządzenie to pełniło o wiele mniej funkcji. Obecnie telefon jest nam potrzebny nie tylko do dzwonienia czy pisania wiadomości tekstowych. Instalujemy na nim szereg aplikacji, pomocnych w życiu prywatnym czy w biznesie. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania ze smartfona, trudno się dziwić, że szybko się rozładowuje.

Miej przy sobie ładowarkę

Aby móc od razu zareagować na kończącą się energię w telefonie, możesz nosić ze sobą ładowarkę. Przyda się szczególnie podczas dłuższego, intensywnego korzystania z urządzenia. Jeśli więc wiesz, że potrzebujesz smartfona, aby nagrać przebieg konferencji lub zadzwonić w parę miejsc, a w międzyczasie wysłać kilka e-maili, to noś ze sobą ładowarkę. Ty najlepiej wiesz, w jakim stopniu wykorzystujesz telefon. Jeżeli ciągle robisz nim zdjęcia i wrzucasz do mediów społecznościowych, to prawdopodobnie dość szybko będziesz potrzebować nowego zapasu energii. Bądź więc przygotowany na to, by w odpowiedniej chwili podłączyć smartfona do kontaktu albo komputera.

Gdy w pobliżu nie ma kontaktów

Bywają sytuacje, kiedy jednak nie możesz liczyć na dostępność gniazdek elektrycznych. Jesteś na przykład w długiej podróży albo spędzasz bardzo aktywnie dzień i nie masz pewności, że będzie czas i miejsce, aby podładować smartfona. Dobrym rozwiązaniem, by w przyszłości uniknąć takich problemów, jest zakup powerbanka. Ten przydatny gadżet jest małym, przenośnym akumulatorem, od którego można naładować telefon lub inne urządzenie elektryczne. Jeśli masz ze sobą powerbanka, nie musisz niespokojnie rozglądać się za gniazdkiem, do którego mógłbyś podłączyć ładowarkę. Co ważne, powerbanki pasują do urządzeń różnych marek. Kupując powerbanka, nie musisz zatem szukać rozwiązania na telefony Samsung czy Iphone. Akcesoria mogą być wyprodukowane przez zupełnie inną firmę.

Zadbaj o dobre parametry akcesoriów

Kiedy postanowisz nabyć powerbanka, poświęć chwilę na dowiedzenie się, o które jego cechy powinieneś szczególnie zadbać. Na pewno zwróć uwagę na pojemność urządzenia czy ilość wejść USB. Najlepiej kupić akcesoria, które pozwolą na co najmniej dwa ładowania Twojego smartfona czy innych sprzętów. Pojemność powerbanka powinna być więc ponad dwa razy większa od pojemności smartfona (trzeba pamiętać, że w trakcie ładowania trochę energii „ucieka”). Z kolei liczba wejść zdecyduje o tym, ile urządzeń na raz będziesz mógł ładować. Oczywiście, są jeszcze inne ważne cechy, o których warto pomyśleć przed zakupem. Poczytaj na ten temat lub skorzystaj z porady. Jeśli zastanawiasz się na przykład nad tym, który model powerbanka wybrać, możesz poprosić o pomoc sprzedawcę. Na pewno z przyjemnością Ci doradzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *