Telefony idealne dla starszych osób

Część seniorów bardzo chętnie korzysta z nowych technologii. Mają smartfony, kontaktują się przez media społecznościowe i prowadzą aktywny tryb życia. Inni używają telefonów komórkowych ze względu na rodzinę, która chce mieć z nimi lepszy kontakt. Niezależnie od tego, którym typem jest bliska Ci osoba, zadbaj o to, by miała urządzenie, które będzie dla niej wygodne. Niekoniecznie muszą to być najnowsze telefony Samsung.

Duża wytrzymałość

Jedną z podstawowych kwestii, które powinieneś wziąć pod uwagę, kupując telefon dla seniora, jest wytrzymałość. Mamy na myśli zarówno solidną konstrukcję danego modelu, jak i pojemną baterię, która będzie się dobrze sprawować przez lata. Na ogół seniorzy wolą bowiem mieć jeden, sprawdzony telefon, którego nie będą musieli co roku wymieniać na nowy. Warto pamiętać, że zdolność przyswajania wiedzy w starszym wieku jest nieco mniejsza niż w młodości, a spora część seniorów po prostu nie ma ochoty co chwilę uczyć się obsługi nowego telefonu. Lepiej więc od razu poszukać czegoś, co powstało z dobrych jakościowo komponentów.

Ochrona telefonu

Nawet jeśli podzespoły będą najbardziej solidne, jak to tylko możliwe, warto zadbać o dodatkową ochronę telefonu. Jeśli ma on służyć przez długi czas, to warto kupić dobre etui. Będzie ono zabezpieczeniem przed mechanicznym zniszczeniem urządzenia. Lepsza bowiem ochrona Samsunga zawczasu niż konieczność ponoszenia kosztów naprawy lub wymiany telefonu. Z tego powodu warto też sprawić sobie szkło hartowane Samsung czy Nokia będą mieć dzięki niemu bezpieczny wyświetlacz. Urządzenie nie zostanie uszkodzone, nawet jeśli przypadkiem upadnie na ziemię. Ochronne akcesoria to nieduży wydatek, który pozwala oszczędzić telefon i pieniądze.

Łatwość obsługi

Ważną cechą urządzenia dla seniorów powinna być także prostota. Nawet jeśli bliska Ci osoba potrafi dość szybko nauczyć się sposobu działania telefonu komórkowego, lepiej zawsze wybierać spośród łatwiejszych modeli. Po co bowiem utrudniać sobie i innym życie? Na rynku jest wiele prostych w obsłudze urządzeń, w których senior nie będzie miał wątpliwości, co zrobić, aby zadzwonić albo napisać wiadomość tekstową.

Optymalizacja urządzenia

Podczas zakupu najlepszego telefonu dla seniora zwróć uwagę na możliwość jego optymalizacji. Mamy na myśli na przykład ustawienie wielkości liter czy skrótu, dzięki któremu bliska osoba szybciej będzie mogła zatelefonować pod wybrany numer. Osoby starsze często mają problemy ze wzrokiem, dlatego potrzebują większych liter, aby móc napisać SMS-a czy przeczytać komunikaty w menu. Z kolei skróty ułatwiają dostęp do najbardziej potrzebnych, najczęściej wykorzystywanych opcji. Mogą zmniejszyć ilość operacji potrzebnych do wykonania telefonu do konkretnej osoby albo przejścia do ustawień budzika. Wystarczy poustawiać odpowiednie funkcje. Zastanów się, jakich jeszcze optymalizacji będzie potrzebować znajomy senior i poszukaj komórki, która umożliwia ich wykonanie. W ten sposób znajdziesz telefon zarówno dla osób postępowych, jak i tych mniej lubiącym zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *