Jak wygodnie korzystać z nawigacji w telefonie?

Dawniej, podczas dalekich podróży samochodem, trzeba było używać map, aby upewnić się, czy zmierza się w dobrym kierunku. Nie było to zbyt wygodne, zwłaszcza wtedy, gdy nie było pasażera, który mógłby nawigować kierowcę. Trzeba było zerknąć w mapę na postoju i zapamiętać, którędy dalej się poruszać. Na szczęście dzisiaj mapy zastąpiły systemy nawigacji, które tak naprawdę można mieć nawet w swoim smartfonie. By jednak wygodnie z tego korzystać, warto sprawić sobie specjalne akcesoria.

Zalety systemu nawigacji

Jak właściwie działa nawigacja? Jest to system, w którym na bieżąco widzisz drogę, którą się poruszasz. Możesz ustawić sobie cel podróży, dzięki czemu będziesz też wyraźnie widzieć, gdzie musisz skręcić, a gdzie masz prostą drogę. Ponadto nowoczesne aplikacje nawigujące pokażą Ci, gdzie aktualnie są korki i poprowadzą mniej uczęszczaną trasą. Tego typu rozwiązania można znaleźć na telefony Samsung czy inne urządzenia z systemem Android. Są one dostępne także dla Iphone’ów. Podróż na wakacje jest znacznie prostsza, kiedy wystarczy jechać tak, jak wskazuje nawigacja. Poza kontrolowaniem w systemie kolejnych odcinków trasy można również w każdym momencie sprawdzić, ile jeszcze czasu zostało do końca podróży. Niektóre aplikacje informują także o radarach, wypadkach czy kontrolach prędkości, co również ułatwia poruszanie się po drogach.

Rodzaje uchwytów do telefonu

Aby ułatwić sobie korzystanie z nawigacji i mieć ją ciągle przed oczami, trzeba ją w jakiś sposób umocować. Do tego celu służą specjalne uchwyty do smartfona. Można zakupić zarówno akcesoria montowane na szybie, na desce, jak i kratce wentylacji. To zależy już od indywidualnych preferencji. Jeżeli chce się mieć uchwyt przymocowany na stałe, to warto wybrać ten do przyklejenia na deskę. Z kolei bardziej mobilnymi uchwytami są te na kratkę lub szybę. Można je w każdej chwili zdjąć i założyć wtedy, kiedy są potrzebne. Dzięki uchwytowi jazda jest bezpieczna, bowiem nie nachylasz się co chwilę, aby sprawdzić trasę. Masz ją cały czas przed oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *